2021 yılı verilerine göre Amazon’da aktif olarak 2 milyondan fazla satıcı satış yapıyor. Her gün 3700 yeni satıcı da Amazon’a katılıyor. Bu zorlu rekabet ortamında ürünleri müşteriye ulaştırabilmek adına reklam kampanyalarınız mağazanızın tanıtımında hayati öneme sahiptir.

amazon_etsy_ebay_shopify_ürün_bulma_arbitraj_mysys

Sizin için yardımcı olacak araçlarımıza sitemizden göz atarak sizde bu sektörde kolay ve rahat kazanımlar elde edebilirsiniz.

Amazon için uygun bir kampanya stratejisi kullanmak Amazon’da listelediğiniz  ürünün görünürlüğünü arttırarak satış potansiyelinizi yükseltecektir. Bu sebeple uygulanacak kampanyalar titizlikle düşünülüp bir plan dahilinde inşa edilmelidir.

Bunlar iş stratejilerinizle ve Amazon’daki hedeflerinizle uyumlu olmalı ki kısa, orta ve uzun vadeli planlarınızın gerçekleştirilebilir olmasını mümkün kılsın.

Amazon reklamlarına yatırım yaparak, e-ticaret markanızı büyütebilir, yüksek satış hacmine ulaşabilirsiniz. Amazon reklamları kullanmanız için 4 neden;

1. Satın almaya hazır bir kitlenin olması.

Yapılan bir çalışmada ABD’de online alışveriş yapanların %44’ünün ürün aramaya Amazon’da başladığı tespit edilmiştir. Google aramalarının %33 olduğu belirtilen bu ankette Amazon’da alışveriş yapanların, diğer platformları kullananlardan daha fazla bir şekilde, online ürün satın almak için Amazon’u tercih ettiği görülmüştür.

Amazon’daki reklamlarla, birçok alıcının hazır bulunduğu pazarda yalnızca bir satın alma işlemini etkileyebilecek bir farkındalık oluşturmuyorsunuz. Bunun yanında müşterilerin satın almaya hazır olduğu bir zamanda önemli bir fırsat da elde ediyorsunuz. Bu da gelecekte satış yapma şansınızı büyük ölçüde artırıyor.

2. Amazon’daki sıralamanızı yükseltir.

Satış hacmi organik Amazon listeleri için, ürünlerin aramalarda nasıl göründüğü konusunda önemli bir rol oynar. Diğer bir ifadeyle ürününüz ne kadar iyi satarsa, Amazon’da bir arama sorgusunda o kadar yüksekte yer alırsınız. Bu şekilde daha fazla satış yaparsınız.

Mağazalar açısından Amazon reklamları ile yeni müşterilere ulaşarak ürünleri satın almasını sağlamak kolaylaşmaktadır. Arama sıralamaları da doğal olarak daha fazla satışa yol açmaktadır.

Zamanla, reklamların ve organik sıralamaların iyileştirilmesi yeni müşterileri getirmeye devam etmeye yardımcı olacaktır. Amazon reklamları, bir kampanyayı tamamladıktan sonra bile organik listelemelerinize doğrudan bir fayda sağlamaya devam eder

3. Amazon reklamları diğer platformlara göre daha güvenilir olarak kabul edilir.

Amazon’un başarısının arkasındaki sebeplerden biri, müşterilerin satın aldıkları ürünler hakkında yorum bırakma seçeneğidir. Müşterilerin büyük çoğunluğu satın almadan önce yorumları kontrol etmektedir. Yorumlar son derece etkilidir.

Amazon reklam seçeneklerinin en popüler türlerinden biri, ürün listelemenizi kullanıcının arama sonuçlarının bir parçası olarak gösteren ürün reklamlarıdır. Bu reklamlar, yıldız derecelendirmesi ile tamamlanmış tipik bir Amazon listesine benzer .

Eğer olumlu yorumlar aldıysanız, kullanıcıların bu reklamlara tıklama olasılığını çok daha yüksek hale getirir. Amazon’un incelemeleri gerçek müşterilerden geldiğinden, potansiyel alıcıların kalite iddialarına inanma olasılığı çok daha yüksektir.

4. Denemek için farklı reklam türleri bulunmaktadır.

a. Sponsorlu Ürün Reklamları

Amazon’da reklam vermenin ilk yolu sponsorlu ürün reklamları denebilir. Normal ürün listelemeleri gibi görünür ancak ücretlidir. Bu reklamlar Amazon’da üç yerleşimde görünür: Aramanın üst kısmı, arama sonuçları ve ürün sayfaları.

En son çıkan ürünlerin bazılarının reklamı yapılır. Bu reklamlar, alıcıları, ürünlerinizin birçoğunu görüntüleyebilecekleri ve bir bütün olarak online mağazanızda daha fazla zaman geçirecekleri bir sayfaya yönlendirir.

Amazon’daki en temel reklam biçimidir ve geniş bir kitleye ulaşmak isteyen reklam verenler için harikadır.

b. Sponsorlu Görüntülü Reklamlar

Sponsorlu Görüntülü Reklamlar, Amazon tarafından otomatik olarak oluşturulan görüntülü reklamlardır. Reklam öğesini içeriğinde: Ürün resimleri, fiyatlandırma, fırsatlar, yıldız derecelendirmeleri ve bir “şimdi alışveriş yapın” şeklinde harekete geçirici eylem bulunmaktadır.

Bu görüntülü reklamlar, Amazon ana sayfasını, ürün detay sayfalarını, arama sonuçlarını ve üçüncü taraf web sitesi ve uygulamalarını içeren Amazon’da ve Amazon dışında görünür. Bu reklamlar, ürünlerinizin akılda kalmasına yardımcı olabilir.

İlk arama listesinde görünmek yerine, müşteri inceleme sayfalarında veya “ilgili ürün” önerisi olarak gerçekleşirler. Bu reklamlarla, aslında rakiplerinizden birine gitmiş olabilecek geliri elde edebilirsiniz.

c. Sponsorlu Marka Reklamları

Bu reklamları yayınlayabilmek için reklamların kendi markasına sahip olması gerekir. Sponsorlu Marka Reklamları, logo, başlık ve ürünler içeren bir banner’dan veya kategoriler içeren bir banner’dan veya bir ürün için videodan oluşur.

Bu reklam türünde ürün koleksiyonu, mağaza spotu ve video bulunur. Bu reklamlar için birkaç yerleşim vardır: Arama sonuçlarının yukarısında, arama sonuçlarının yanında ve arama sonuçlarının yanında.

Amazon reklamları, marka bilinirliğini artırmak için etkilidir; çünkü ürünleriniz, Amazon arama sonuçlarının en üstünde (ve yanında) logonuzun yanında görünecektir. Fiyatları rekabetçi tutmakta zorlanan ürünleriniz varsa, Sponsorlu Marka Reklamları sizin için iyi bir seçenek olabilir.

Amazon aracılığıyla sunulan çeşitli reklam seçeneklerini test etmek, e-ticaret markanızın satışları artırmak için mükemmel kombini bulmasına yardımcı olabilir. Daha da önemlisi, hedef kitle metrikleri yerine anahtar kelimelere teklif verdiğiniz için, reklamlarınızın rakiplerinizden önce görünme olasılığı yüksektir.

SONUÇ

Amazon reklamları ile ürününüzü satın almaya hazır ve istekli müşterilere ulaşmak daha kolay hale gelmiş olur. Ürünlerinizin yüksek kaliteli, ilgi çekici görsellerle zenginleştirerek ve doğru anahtar kelimeleri kullanarak, etkileşime girme olasılığı çok daha yüksek olan müşterilerle etkileşime geçebilirsiniz.

Amazon reklamları, Amazon mağazanızda ancak doğru ürün listelendiğinde anlamlı sonuçlar vermektedir. MySYS araçları ile Amazon’da satılacak kârlı ürünleri bulabilir, rakiplerin stoklarını ve satış sistemini öğrenerek hangi reklam modeli ile daha iyi satış yapacağınızı planlayabilirsiniz.

MySYS ürün reklamları için toplanabilecek tüm verileri görsel şekilde listelemeyi, bunlar içinde dilediğiniz verileri filtreleyebilmeyi dakikalar içinde yapmaktadır.

Bol kazançlı günler dileriz.

Dilerseniz Arbitraj Analiz ve Chrome Eklentisinden oluşan MySYS Analiz Free paketini ücretsiz deneyebilir ve ürün bulma, listeleme yeteneklerini test edebilirsiniz (Kredi kartı gerektirmez).

MySYS yazılımları hakkında ücretsiz detaylı bilgi almak için bizim ile buradan iletişime geçebilirsiniz.