Arbitraj günümüzde çok talep gören bir e ticaret iş modeli oldu. Bir pazaryerinden uygun fiyata bulunan ürün veya ürünler maksimum kâr ile başka pazaryerlerinde satılabilmesi olarak tanımlanabilir. Döviz fiyatlarındaki artış özellikle yurtdışı pazaryerlerinin  talep edilmesine sebep oldu.

Örneğin 50 tl’ye alınan bir ürün 50 dolara satıldığında; vergiler, komisyonlar ve kargo masrafları gibi giderler düştüğü halde bile %20 kâr bırakabiliyor. Böyle bir konjonktürde e-ticaret yüksek gelir elde edebileceğiniz fırsatları sunmakta.

amazon_etsy_ebay_shopify_ürün_bulma_arbitraj

Sizin için yardımcı olacak araçlarımıza sitemizden göz atarak sizde bu sektörde kolay ve rahat kazanımlar elde edebilirsiniz.

Fırsatları yakalayabilmek için doğru ürünü doğru zamanda satışa sunmak en önemli unsur. Bunu başarabilirseniz %20 kârdan daha fazlasını kazanabilmek mümkün. Peki bu en kârlı çok satan ürünler nasıl bulunur? Unutmayın hayatta hiçbir şey basit değildir. Eğer kazanmak istiyorsanız bu işe emek verip, zaman ayırmalısınız.

Sermayeyi çok dert etmeyin. Küçük bir sermaye ile uzun vadede zengin olunabilir. Çok kazanmak istiyorsanız aşağıdaki adımları pratiğe dökmeniz yeterli olacaktır. Bu adımlar kısaca;

1. Yüksek talep gören ürünleri tespit edin

Trendyol, Hepsiburada, N11, Boyner ve Morhipo gibi ülkemizin popüler alışveriş sitelerinde ürün araştırması yapın. Özellikle fiyat bakımından inceleme yapın ki, ürünü Amazon veya eBay’de satarken minimum maliyet ile tedarik edebilesiniz.

Ürünü tedarik edeceğiniz pazaryerlerindeki satış adetleri vs. gibi istatistiklerden çok satış yapacağınız pazaryeri (örneğin Amazon) istatistikleri sizin için önemli olacak. Bu siteler sizin ürün tedarik kaynağınızdır. Buradan ne kadar ucuza bulabilirseniz o kadar kâr edebilirsiniz.

Sonrasında Amazon ve eBay gibi dünya çapında popüler olan pazaryerlerinde hangi ürünlerin çok satıldığını araştırın. Bunların sezonluk olup olmadıklarına dikkat edin. Özellikle buybox fiyatlarını bir yere not edin.

Ürün araştırması yaparken hangi ülke pazarında satış yapacaksanız bu ülkenin kültürel özelliklerini ve ülke vatandaşlarının zevklerini de göz önünde bulundurmaya gayret gösterin. Ayrıca ürünün en çok satıldığı zamanları da bir yere kaydedin.

Buradan ürünün sezonluk olup olmadığını anlayabilirsiniz. Eğer sezonluk ürünlere yatırım yapacaksanız en az 2 ay öncesinde bunları tedarik edip listelemenizde yarar var.

2. Ürün fiyatlarını takip edin, gerekirse pazarlık yapın

Online alışveriş sitelerinde ürünler belirli zamanlarda indirime girebilir böyle zamanları yakalayabilirseniz sizin için bulunmaz fırsat olacaktır. Ürün kaynağı olarak bu Türk online alışveriş sitelerinin yanında tanıdığınız toptancılarda olabilir. Onlardan uzun vadeli ürün tedariği de yapabilirsiniz. Pazarlık sayesinde uygun fiyata ürün bulma imkânınız da olabilir.

3. Sabırlı olun ve Uzun vadeli planlama yapın

Her şeyde olduğu gibi e-ticarette de acemilik dönemi olacaktır. Ortalama 3 veya 6 ay e-ticaretin sistematiği üzerine çalışmanız gerekir.  Buybox, ASIN, BSR gibi bilmeniz gereken terimler olduğu gibi ülkelerin kestiği vergiler, pazaryerlerinin komisyon oranları ve kargo şirketlerinin tarifeleri gibi birçok hususu da bilmeniz gerekmekte.

Eksiksiz maliyet yönetimi emek ve gayret ister. Günümüzde pek çok insan e-ticareti ek iş olarak değil asıl meslek olarak icra etmekte. E ticaret konusunda yetkin olmak uzun zamana ihtiyacınız olacaktır.

Yazılım teknolojisindeki gelişmeler bu anlamda kullanıcılara büyük kolaylık sağlamakta. E ticarette ilerlerken, konunun uzmanı kişilerden destek alabilir ve e-ticaret üzerine geliştirilmiş yazılım ve uygulamalardan faydalanabilirsiniz.

E ticaretin kendi içinde retail ve online arbitrage gibi iş modelleri de bulunmakta. Bunların arasındaki farkları görmek için Online Arbitraj ve Türk Pazaryerlerinde Ürün Bulma ile Retail Arbitraj ile Nasıl Kâr Edilir? isimli makalelerimizi okumanızı tavsiye ederiz.

4. Arbitraj Yapmanın Kolay Yolu

E-ticaret uzun soluklu bir maratondur. Maraton koşucuları 42 km. mesafeyi önde bitirebilmek için enerjilerini dikkatli kullanırlar. Siz de e ticarette bir maraton koşucusu olarak kendinizi hayal edin. Zamanınızı, emeğinizi ve paranızı dikkatli kullanın. Bunları yaparken destek almayı ihmal etmeyin. Amerika’yı tekrar keşfetmenize gerek yok. Uzmanların tecrübeleri size yol gösterecektir.

Bu konuda sizlere destek olacak harika bir uygulamadan bahsetmek istiyorum. Adı: MySYS. Soracaksınız nedir bu MySYS diye. En kısa tanımlama ile ürün bulma analiz programı diyebilirim. Peki nasıl çalışır bu program? veya arbitraj yapmamızı nasıl kolaylaştıracak? diye sorabilirsiniz. İşte e-ticaretinizi kolaylaştıracak uygulama.

E-ticarette kârlı ve çok satan ürün bulmanızı sağlayan MySYS; bu uzun maratonda sizinle!

MySYS Chrome Extension modülü; Trendyol, Hepsiburada, N11, Boyner ve Morhipo gibi ülkemizin popüler sitelerinden en kârlı ürünleri tespit etmenizi sağlar. Bu modül ile herkesten önce kaynak bulun. Binlerce ürünü hızla tarayın.

Tespit edilen ürünler otomatik olarak Toptancı Analizi modülüne aktarılarak istediğiniz başlıklar altında detaylı bir şekilde analiz etmenizi sağlar. Başlıklar olarak kastettiğim vergi oranları, FBA, FBM kargo maliyetleri, pazaryerlerinin kestiği komisyonlar, Amazon buybox fiyatı, kâr oranı, net kazanç miktarı, tahmini satış adedi ve rakip sayısı gibi 100’e yakın veridir.

Bu verileri filtreler vasıtasıyla açıp kapatabilir ve daha spesifik sonuçlar elde edebilirsiniz. Analiz sonunda uygulama size “kârlı” veya “ticarete uygun” şeklinde bildirimlerde bulunmaktadır. Ayrıca renk kodları ile güzel bir görsel sunarak verilerin arasında kaybolmanıza engel olmaktadır.

Anlattığım hususları görmek için BURAYA tıklayabilirsiniz. Üstelik 1 aylık ücretsiz kullanım ayrıcalığı da ve sunmakta. Kredi kartı bilgilerinizi girmeden rahatça deneyimlemek için BURADAN kayıt yaptırabilirsiniz.

SONUÇ

E-ticarete yeni başlıyorsanız veya başlamış ve ilerletmek istiyorsanız MySYS sizin en iyi yol arkadaşınız olacaktır. Uygulamanın inceliklerini kullanarak kendinizde test edebilirsiniz. Uzun soluklu bir maratona çıkmak istiyorsanız MySYS bir adım önde başlamanızı sağlar.

Manuel olarak yapılması neredeyse imkansız olan binlerce analizi dakikalar içinde yapıp sonuçlarını önünüze koyar. Size sadece hangi ürün veya ürünleri listeleyeceğinize karar vermek kalır. Unutmayın ki ürün fiyatları değişkendir. Bu nedenle analizleri güncel veriler üzerinden ve anlık olarak yapmanız daha sağlıklı sonuçlar elde etmenize olanak verir.

MySYS, verileri Amazon’un kendi sayfasından ve anlık olarak almakta ve ürünlerinizin analizini bu verileri kullanarak yapmaktadır. MySYS ile iş yükünü ve endişeyi azaltın.

Bol kazançlı günler dileriz.

Dilerseniz Arbitraj Analiz ve Chrome Eklentisinden oluşan MySYS Analiz Free paketini ücretsiz deneyebilir ve ürün bulma, listeleme yeteneklerini test edebilirsiniz (Kredi kartı gerektirmez).

MySYS yazılımları hakkında ücretsiz detaylı bilgi almak için bizim ile buradan iletişime geçebilirsiniz.