Günümüzde ticaret yapanların en büyük sorunlarından biri yeterli sermayeye sahip olamamalarıdır. Yaşanan ağır ekonomik koşullardan bir çıkış arayan nice insan yeterli kapitale sahip olmadığından sevmediği işe devam etmek zorunda kalmakta. Az sermaye ile e-ticarette başarılı olmak mümkün mü?

Eğer düşük bir bütçeniz varsa doğru yere geldiniz.İyi haber şu ki, artık beklemek zorunda değilsiniz. Amazon FBA işine sahip olduğunuz küçük meblağlarla başlayabilirsiniz.

amazon_etsy_ebay_shopify_ürün_bulma_arbitraj

Sizin için yardımcı olacak araçlarımıza sitemizden göz atarak sizde bu sektörde kolay ve rahat kazanımlar elde edebilirsiniz.

Peki bu nasıl mümkün olabilir? Fulfilled By Amazon olarak ifade edilen FBA’de, siz ürünleri Amazon’un lojistik merkezlerine gönderirsiniz, Amazon bu ürünler için müşteri hizmetlerini ve iadelerini alır, paketler ve ürünü alıcıya teslim eder. Görüldüğü gibi siz sadece depolara ürün göndermekle ve envanterinizi kontrol etmekle yükümlüsünüzdür.

Amazonda satış yapmak için elinizdeki bütçe kadar ürün alıp bunları FBA depolarına göndermeniz yeterli. Amazon sipariş teslimatlarınızı hızlı bir şekilde yerine getirmekte. Ayrıca müşteri hizmetleri tamamen Amazon’un sorumluluğunda.

Öncelikle birkaç ürünle eticaret yapmak, depolama ve her siparişte kargo işi ile uğraşmamak, ayrıca hızlı gönderi sağlamak  için FBA modeli oldukça avantajlıdır. Amazon, müşteri siparişlerini zamanında yerine getirme ve gönderme sorumluluğunu üzerine almıştır.

Bu sayede lojistik ile ilgili sorunlarınız ortadan kalkmaktadır. Elinizdeki düşük sermaye ile makul satışlar yapıp iş hedeflerinizi büyütebilirsiniz. Diğer hususlara konsantre olmak için size yeterli zaman da kalmaktadır.

Amazon’un büyük müşteri potansiyeli hedeflerinize kısa zamanda ulaşmanızı sağlayabilir. Yıllar boyunca Amazon, dünya çapında onu güvenilir bir marka olarak gören sayısız müşteri kazandı. İdeal ürününüzü Amazon’da listeleyerek bu güvenin bir kısmını kendi hesabınıza kullanabilirsiniz.

300 milyon kişilik bu devasa pazara doğru ürünler ile girdiğinizde müşteri aramanıza gerek yoktur. Kendi kaliteli ürünlerinizle mevcut müşterilerden faydalanabilirsiniz. Amazon FBA’da satış yapmaya başlamak hızlı ve kolaydır.

Tek ihtiyacınız olan, satış için kârlı ve çok satan ürünleri belirlemek, ürünlerinizi temin edeceğiniz online alışveriş merkezi veya toptancıyı bulmak ve sonrasında satışa başlamaktır.

Unutmayın ki her platformun kendi belirlediği kurallar var. Bu nedenle Amazon’un koyduğu kurallara aşina olmanız gerekmektedir. Bu düzenlemelere uymamak ceza almanıza neden olabilir. Bu sebeple satışa başlamadan önce Amazon’un satış başlangıç kılavuzunu mutlaka gözden geçirmenizi tavsiye ederiz.

Amazon satıcılarının tecrübelerine yönelik yayınladıkları içerikler de faydalı olabilir. Düşük sermaye ile kendi işinizi kurmak için öncelikle bir Amazon hesabı açın sonrasında ürün araştırması yapın, ürün kaynağınızı bulun, ürünü listeleyin ve satışa başlayın. Maksimum kârlılık için maliyetleri mümkün olduğunca düşük tutun.

Doğru ürünler ile uygun satış fiyatı size bir aydan daha kısa sürede kâr sağlayabilir. Amazon’da çok satan ve kâr getiren ürünleri bulmanız konusunda MySYS size çok yardımcı olacaktır.

MySYS Chrome Extension modülü sayesinde n11, Hepsiburada, Trendyol, Boyner ve Morhipo gibi ülkemizin en popüler online alışveriş merkezlerinde dakikalar içinde online arbitraj yöntemi ile kârlı ve çok satan ürünleri tespit edebilirsiniz.

Tespit ettiğiniz ürünleri de Toptancı Analiz modülü ile çok detaylı analize sokup gerek varyasyon gerekse de dönemsel olarak en uygun ürünleri diğer ürünlerden ayırabilirsiniz.  İki modül birbirine otomatik olarak bağlı olduğundan sadece bir tuşa basmanız yeterli.

Toptancı analizi modülü yaklaşık 100 kriteri kullanarak detaylı analiz yapmaktadır. Siz sadece Amazon hesabınızı MySYS’e entegre edin. Böylelikle manuel olarak saatler içinde yapacağınız analizleri daha güvenilir sonuçlar elde edecek şekilde birkaç dakika içinde yapabilirsiniz.

SONUÇ

Doğru ürünleri ve uygun satış fiyatını yakaladığınızda birkaç ay içinde düşük sermaye probleminizde çözülecektir. MySYS size bir ürünle ilgili olarak ne kadar kar edeceğinizi, tahmini olarak kaç adet satabileceğinizi, Amazon’un kendisinin satıcı olup olmadığı, rakiplerinizin kaç adet sattığı ile 30 günlük, 90 günlük ve 180 günlük satış rakamlarını net olarak ortaya kaymaktadır.

Bu rakamlar doğrultusunda rahatça kararınızı verebilirsiniz. Ayrıca maliyet analizine FBA gideri, ek vergiler ve giderleri dahil ettiği için doğru maliyeti elde edebilir, fiyat rekabetinde öncü olabilirsiniz.

MySYS bu yolda en büyük yoldaşınız ve yardımcınız olacaktır. Siz işinize odaklanın, teknik konuları MySYS’e bırakın rahat edin. MySYS verileri direkt olarak Amazon’un kendi sayfasından aldığı için anlık olarak en güncel ve en doğru analizleri yapma özelliğine sahiptir.

Ürünün varyasyonlarının satış rakamlarını da görebilirsiniz. Ayrıca bir tuşla aynı ürünleri eBay’de de listeleyebilirsiniz. Üstelik 1 ay ve 1000 ürüne kadar ücretsiz analiz etme imkânınızda var.

Dilerseniz Arbitraj Analiz ve Chrome Eklentisinden oluşan MySYS Analiz Free paketini ücretsiz deneyebilir ve ürün bulma, listeleme yeteneklerini test edebilirsiniz (Kredi kartı gerektirmez).

MySYS yazılımları hakkında ücretsiz detaylı bilgi almak için bizim ile buradan iletişime geçebilirsiniz.