Ticarette en zor şey nedir? diye sorulsa sanırım çok kişi iyi satılabilecek bir ürünü keşfetmek olarak cevaplayacaktır. Paketleme, kargolama ve reklam gibi diğer safhalar ürün bulmaya göre nispeten daha kolay. İnsanların neyi, ne zaman istediğini iyi analiz etmek, işin püf noktası[…]

Eğer bu analizi doğru yapabilirseniz, yerinde ve zamanında satışa sunulan bir ürün ile binlerce dolar kazanabilirsiniz. Peki e ticarette en çok satılan ürünleri nasıl bulacağız? ticari hayatta cevabı en çok merak edilen bu soru için bazı indikatörlere ihtiyacınız olacak. Nasıl mı?

Örnekle açıklayalım. Modayı yakından takip eden biri, Paris ve Milano moda haftalarını dört gözle bekler. Çünkü buralarda sergilenen elbiseler ve renkler önümüzdeki dönemde en çok satışın yapılacağı ürünler olacaktır.

Bu etkinlikler sayesinde rağbet edilecek ürünler hakkında fikir sahibi olur ve planlarını bu doğrultuda tanzim eder. E ticarette moda gibidir. Nereye ve nasıl bakacağınızı öğrenirseniz size paha biçilmez fikirler verir.

mysys_en_cok_satilan_urun

 

Sizin için yardımcı olacak araçlarımıza https://mysys.com/ adresinden göz atarak sizde bu sektörde kolay ve rahat kazanımlar elde edebilirsiniz.

e ticaret ne satabilirim? sorusuna en doğru cevabı bulabilmek için öncelikle detaylı bir araştırma yapmak şarttır. Bunun için e ticaret eğitimi almanız şart. Unutmayın ki e ticaret bir sistematik içinde yapılmakta.

BSR, buybox, ASIN gibi terimlere hakim olmadan veya Amazon, eBay gibi pazaryerlerinin işleyişine ilişkin yönergeleri okumadan online ticaret yapamazsınız. Emin olun ki, daha hesap açılışında suspend olursunuz. Rüyalarınız başlamadan biter.

Günümüzde e ticaret eğitimi için internet ve sosyal medya yeterlidir diyebiliriz. Bunların gelişmesi ile birlikte bilgiye ulaşmak artık çok kolaydır. Dolayısıyla e ticaret konusunda da bilinmeyen veya ulaşılamayan bir bilgi yok.

Ancak sorun şu ki; bu kadar büyük bir bilgi yumağının içinde işimize yarayacak faydalı bilgiye nasıl ulaşacağız.  İnsanların içine düştüğü bu çıkmazı gören birçok kişi ve firma, onların daha rahat ve hızlı bir şekilde ürünlerini satabilmeleri için e ticaret danışmanlığı hizmeti vermektedir.

Bu firmalar, hesap açma, kârlı ürünleri bulma,  anahtar kelime analizi ve kargo faaliyetleri gibi birçok alanda satıcıların işlerini kolaylaştırmayı amaçlamaktalar.

Sahip olduğunuz e ticaret fikirleri ile en çok getiriyi sağlayacak ürünleri elbette ki tahmin edebilirsiniz. Ancak devasa pazaryerlerinin kendi sistematiği içinde her zaman doğru kararı veremeyebilirsiniz.

Binlerce satıcının ve milyonlarca ürünün olduğu online bir pazarda hangi ürünün, hangi dönemlerde ve ne kadar sattığını bulabilmeniz için MySYS gibi birçok yazılım geliştirilmiştir. Bu yazılımlar sayesinde saniyeler içinde analizler yapabilirsiniz.

1. E Ticarette En Çok Satılan Ürünler Nasıl Araştırılır?

En çok satan ürünleri bulmak için başvurulabilecek en kolay yol; bestseller etiketine sahip olması, ürünü alanlar tarafından yapılan yorum sayısının fazla olması ve bu olumlu yorumlar doğrultusunda yüksek yıldız notu ortalamasına sahip olduğunu kontrol etmektir.

Ancak unutmayın ki bu veriler şimdiki zaman için elde edilmiş verilerdir. Yani ürün satılmış ve bu etiketleri kazanmıştır. Sizin için sadece bir bilgiden ibarettir. Gelecekte hangi ürünün bestseller olacağının garantisini vermez.

Bestseller etiketlerinin yanında dönemsel satış grafiklerine bakmanız veya fiyat dalgalanmalarını da incelemeniz gerekmekte. Buna benzer birçok veriyi aynı anda değerlendirmeniz en doğru sonuca ulaşmanıza sağlar.

2. E Ticarette En Çok Satılan Ürünler Ne İşe Yarar?

Online ticarette en çok satan ürünü herkesten önce keşfedip bu doğrultuda hareket ederseniz size tahmin edemeyeceğiniz kazançlar sağlar. Herhangi bir kategoride ihtiyaç duyulan niş ürünü herkesten önce mağazanızda satışa sunabilirseniz kısa vadede zengin olursunuz.

mysys_en_cok_satilan_urun

3. E Ticarette En Çok Satılan Ürünler Nelerdir?

Yapılan araştırmada; teknolojik ürünler kategorisinde akıllı saat, robot süpürge, bluetooth kulaklık, telefon aksesuarları, araç telefon tutucuları, akıllı telefonlar ve bilgisayar oyunu ekipmanlarının en çok satan ürünler olduğunu görülmektedir.

Ayrıca evcil hayvan malzemeleri, mobilya ve dekorasyon ürünleri, spor kıyafetleri ve spor ekipmanları, hediyelik ürün, kıyafet, ofis malzemeleri, cilt bakım ürünleri ve bebek ürünlerinin en çok aranan ve rağbet edilen ürün kategorileri olduğu anlaşılmaktadır.

4. E Ticarette En Çok Satılan Ürünler için MySYS Ürün Bulma Toolları?

MySYS, Amerika ve Avrupa’da Amazon, eBay, Etsy ve Shopify üzerinden satış yapan satıcılar için harika fırsatlar sunmakta. Buralarda satış yapabilmek için öncelikle en kârlı ve en çok satılabilecek ürünleri tespit etmelisiniz.Bu konuda da MySYS sizi yalnız bırakmıyor. Nasıl mı?

MySYS’i kullanarak üç yöntemle en kârlı ürünleri keşfedebilirsiniz. Bunlardan ilki Retail Arbitraj yöntemidir. Tedarikçinizden aldığınız ya da farklı kaynaklardan kendiniz derlediğiniz bir ürün/fiyat listesini MySYS Toptancı Analizi’ne aktararak yüzlerce filtre ile en doğru sonuca ulaşabilirsiniz,

İkinci yöntem ise; MySYS Chrome Eklentisi ile N11, Trendyol, Hepsiburada, Boyner, Morhipo gibi Türk alışveriş sitelerden online arbitraj yöntemi ile en uygun ürünleri bulabilir ve bunları otomatik olarak MySYS Toptancı Analizi modülüne aktarabilirsiniz. Bu modül vasıtasıyla ürün bilgilerini Amazon’da analiz edebilirsiniz.

Son yöntem ise Amazon içi Online Arbitrajdır. Amazon’da ülkeler arasında kârlı ürünler bulmak için tasarlanmıştır. Örneğin Amazon Amerika’da yaptığınız bir aramada gelen ürün listesini Amazon Kanada için analiz etme imkânı sunar.

Bu ürünleri yine MySYS Toptancı Analizi’ne aktararak istediğiniz kriterlerde analiz eder. Bu analiz sonucunda hangi üründen ne kadar kâr edeceğinizi, kaç adet satabileceğinizi ve hangi dönemlerde bu ürünün en çok sattığı gibi birçok hayati veriye sahip olabilirsiniz.

E-ticarette altın değerindeki bu bilgileri MySYS size birkaç tıkla sağlamakta. Bunların yanında karar verdiğiniz ürünleri yine birkaç tıkla Amazon ve eBay’de listeleyebilirsiniz.

SONUÇ

E ticarette büyük veriyi faydalı bilgiye dönüştürmek için MySYS gibi birçok yazılım programı mevcuttur. MySYS birkaç saniye içinde sizlere istediğiniz verileri sağlayarak büyük kolaylık sağlar.

Amazon gibi devasa pazaryerlerinde onbinlerce ürün arasından, sizlere kazanç sağlayacak olanları çok kısa bir sürede belirleyebilirsiniz. MySYS’in sahip olduğu teknolojik imkânlar ile kazancınızı katlama imkânı sunar. Şimdiden MySYS ile bol kazançlar dileriz.

Önemli içeriklerimizi ve MySYS’e her geçen gün kazandırdığımız yeni özellikleri takip edebilirsiniz.

Bültenimize abone olmayı ve sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın. Bol kazançlı günler…

Dilerseniz Arbitraj Analiz ve Chrome Eklentisinden oluşan MySYS Analiz Free paketini ücretsiz deneyebilir ve ürün bulma, listeleme yeteneklerini test edebilirsiniz (Kredi kartı gerektirmez).

MySYS yazılımları hakkında ücretsiz detaylı bilgi almak için hemen bizim ile  https://mysys.com/iletisim/ linkinden iletişime geçebilirsiniz.