Her ülkenin tarihinden, kültüründen ve dininden kaynaklı bayramları ve özel günleri bulunmaktadır. Bu günlerde insanlar ayrı bir heyecan hisseder, alışverişler yapılır ve günün coşkunluğu yaşanır.

amazonda satış yapmak isteyen kimseler, satış yaptıkları ülkenin veya ülkelerin bu özel günlerine dikkat etmelidir. Alışverişin sayılarının artacağı bu dönemlere özel hazırlıklar yapılmalıdır. Bu hazırlıklara 2-3 ay öncesinden başlanması çok önemlidir.   

ABD, Kanada ve Meksika’dan oluşan Amazon Amerika özelinde araştırma yaptığımızda özellikle 25 Aralık tarihinde kutlanan Noel bayramının Amerikalılar, Kanadalılar ve Meksikalıların gözünde ve gönlünde çok özel bir yeri olduğunu görmekteyiz.

Paskalya Bayramı, Özgürlük Günü vs. günler de mühimdir ancak alışveriş sayılarının artması bakımından Noel Bayramı uzak ara öndedir diyebiliriz.

İstatistik olarak dile getirmek gerekirse, Amazon’un 2005 – 2021 yılları arasındaki gelirlerini gösteren tabloya baktığımızda, son çeyrekteki harcama rakamlarının bütün yıllarda diğer çeyreklere göre ortalama %10 daha fazla olduğunu görmekteyiz.

 

amazon_etsy_ebay_shopify_ürün_bulma

Özellikle Noel Bayramı ve yılbaşı tatilinin birleşmesi nedeniyle insanlar birbirlerine daha fazla hediye almakta ve harcama miktarları artmaktadır.

amazon satış yapmak isteyenler yılın son çeyreğinde ve özellikle Noel’de yüksek ciro hedefleri varsa en az 2-3 ay öncesinden hazırlık yapmaları uygun olacaktır.  Eylül ayından itibaren ürünlerin seçimi, tedariği ve depolara gönderimi yapılmaya başlanmalıdır.

Ürün seçimi için takip edebileceğiniz birkaç adım ile devam edelim. Öncelikle bu özel güne ait trendleri takip edin sonra hobilere odaklanın ve son olarak da rakiplerin mağazalarında detaylı bir çalışma yapın.

1. Trendleri takip edin

İnsanlar Noel’de hediye için en çok ne aramışlar, neye ihtiyaç duymuşlar takip edin. Bu gün için neler satın alınmış araştırın. Müşteriler, ürünün hangi özelliklere sahip olmasını ve hangi ihtiyaçlarını gidermesi gerektiğini iyi bilirler.

Ürün aramalarını da bu doğrultuda yaparlar. Bu gereksinimleri bulmak için Amazon’a bakış açınızı daraltarak bakın. Böylece henüz keşfedilmemiş bir ürün dahi tasarlayabilirsiniz.

2. Hobiler odaklanın

Günümüzde tüketim alışkanlıklarını artması nedeniyle ürün çeşitliliği de artmıştır. Tüketim artması satıcıların ürün gamlarının artmasına neden olmuştur. Her ürünün satışı aynı oranda olmaması nedeniyle ürün bazlı odaklanmaya ihtiyaç ortaya çıkmıştır.

Eğer amazondan para kazanmak istiyorsanız Noel’e özgü ürünleri keşfedip, o ürünlerde bazı küçük kişiselleştirmeler yapmalısınız. Göreceksiniz ki kazancınız artacaktır.

3. Rakipleri analiz edin

Amazon’da satış sayılarını bulmak için rakip analizini dikkatli yapın. Rakip analizinde hangi ürün ne kadar satılmış, hangi varyasyonu daha çok satılmış bir kenara not edin. Olumsuz yorumlara özellikle önem verin ki daha iyi bir ürünü piyasaya sürmekte size yol gösterirler. Daha iyi olduğunuz özellikleri açıklamalarda vurgulayarak belirtin.

Gördüğünüz gibi ürün seçimi için öncelikle detaylı bir çalışma yapılması gerekmekte. Bu konuda ülkemizin en popüler alışveriş siteleri olan n11, Trendyol, Hepsiburada, Boyner ve Morhipo sizin için yeterli olacaktır. Buralarda ürün avına çıkabilirsiniz.

Eğer ürünleri bu sitelerde tespit ederseniz şimdiden alın derim. Zira erken almanın bir avantajı da ülkemizdeki enflasyon nedeniyle her geçen gün ürünlerin fiyatlarının artacağını, dolayısıyla da alış fiyatının artacağıdır.

Ürün seçiminde MySYS size büyük kolaylık sağlayacaktır. Chrome Extension modülü ile belirttiğimiz Türk alışveriş sitelerinde ürün arattığınızda bulduğunuz ürünleri Toptancı Analizi modülüne aktarır. Chrome Extension ürün bulma konusunda tam bir avcıdır. Bu ürünleri kolay bir şekilde Amazon’da seçtiğiniz ülkede satılacak şekilde listelemektedir.

SONUÇ

Amazon platformunda her çeşit analizi MySYS ile yapabilirsiniz. Ürünlere ait tüm bilgilere MySYS vasıtasıyla ulaşabilirsiniz. Karlı ve en çok satan ürünleri tespit etmek için MySYS sizin adınıza bütün verileri analiz eder.

Önemli içeriklerimizi ve MySYS’e her geçen gün kazandırdığımız yeni özellikleri takip etmek için Bültenimize abone olmayı ve sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın. Bol kazançlı günler…

Sizin için yardımcı olacak araçlarımıza sitemizden göz atarak sizde bu sektörde kolay ve rahat kazanımlar elde edebilirsiniz.

Dilerseniz Arbitraj Analiz ve Chrome Eklentisinden oluşan MySYS Analiz Free paketini ücretsiz deneyebilir ve ürün bulma, listeleme yeteneklerini test edebilirsiniz (Kredi kartı gerektirmez).

MySYS yazılımları hakkında ücretsiz detaylı bilgi almak için bizim ile buradan iletişime geçebilirsiniz.