Ticaret yapanların bildiği meşhur bir söz vardır. “Mal alınırken kazanılır”. Düşük fiyata ürün alabilmek için başvurulan en kolay yöntem toptan alım yapmaktır. Günümüzde birçok üretici veya tedarikçi toptan satış yapar.

Onlar toptan satış sayesinde yüklü miktarda gelir elde eder ve sonraki üretim için sermaye bulmuş olurlar. Toptan satış yapan tedarikçilerin genellikle perakende olarak ürün satma olanakları yoktur.

mysys_toptan_satis_makale_wholesale

 

Sizin için yardımcı olacak araçlarımıza https://mysys.com/ adresinden göz atarak sizde bu sektörde kolay ve rahat kazanımlar elde edebilirsiniz.

Amazon ve eBay gibi pazaryerlerindeki mağazanızda uygun fiyata ürün satmak için toptan alışveriş yoluyla ürünleri ucuz aldığınızda, satış fiyatını düşük tutma imkânına sahip olursunuz. Böylece mağazanızın buybox olması için büyük bir fırsat yakalayabilirsiniz.

Kârlı satış yapmak için bu noktada toptan satış siteleri tam size göre. Talep gören veya yakın zamanda talep göreceğini tahmin ettiğiniz ürünleri toptancı siteleri vasıtasıyla makul fiyatlarla alıp Amazon ve eBay gibi pazaryerlerinde yüksek kâr ile satabilirsiniz. Mümkünse toptan malzeme almanızı tavsiye ederim.

1. Toptan Satış Nedir?

Toptan satış veya toptancılık, perakende satış maksadıyla yüklü miktarda alınmasına denir. Hem klasik ticaret hem de e-ticaret, ürünleri tek tek satarak kâr etme üzerine inşa edilmiştir. Yüklü miktarda ürün alıp, online mağazada satarak yüksek kazanç sağlamak amacıyla yapılır.

Bu ticareti yapanlar eğer doğru ürünü, doğru zamanda ve uygun fiyata bulup piyasa fiyatına satabilirlerse çok kısa zamanda hızlı büyürler. Dolayısıyla burada asıl önemli konu doğru ürünü, doğru zamanda keşfedip, toptan alarak makul fiyata satabilmektir.

Toptan ticareti başarı ile yapanlar çok hızlı büyüme yakaladıkları gibi ürünlerin daha uygun şartlarda alınmasını da sağlarlar. Günümüzde rekabetçi piyasa koşullarında rakiplerin bir adım önüne geçebilmek için ürünü ucuz tedarik etmek gerekmektedir.

2. Toptan Satışın Faydaları Nelerdir?

Stok tutma; ürünü kullanacak kişiler sipariş verdiklerinde en kısa sürede ellerinde olmasını isterler. Zamanında teslimat e-ticaret için hafife alınmaması gereken bir husustur. Satıcılar için elde stok bulundurmak bu açıdan bir zaruret teşkil etmekte.

Amazon’da buybox olmak için yalnızca ürünün fiyatının düşük olması yetmez diğer bir önemli kriter de ürünü zamanında teslim etmektir.  Ürünü zamanında teslim etmediğiniz takdirde alıcılardan alacağınız olumsuz yorumlar sizin için negatif bir durum oluşturacaktır.

Sonraki satışlarınızda tercih edilmemenize sebep olacaktır. Ayrıca Amazon ve Etsy gibi pazaryerleri bu durum devamında sizin mağazanızı dahi kapatabilirler.Bu nedenle aldığınız siparişleri zamanında teslim etmek için çaba sarfetmelisiniz.

Toptan ürün sayesinde elinizde altında belli bir miktarda stok tutarak, siparişlere anlık reaksiyon gösterebilirsiniz. Aynı gün içinde ürün gönderimi yaptığınız için müşteri memnuniyetini artırabilirsiniz.

Talep edilen ürünleri satma fırsatı; doğru ürünü, doğru zamanda ve uygun fiyata satışa sunduğunuz takdirde satışlarınız inanılmaz yükselecektir. Elinizdeki stoklar sayesinde de yakaladığınız bu fırsatı iyi değerlendirebilirsiniz.

Ünlü markalarla çalışma;  Toptan ürün tedarik ederek, bilinen markalarla çalışma fırsatı bulursunuz. Böylelikle ürünün lansman faaliyetlerine bütçe ayırmanıza gerek kalmaz. Bütçenizi daha fazla stok tedariği için kullanabilirsiniz.

mysys_toptan_satis_makale_wholesale

3. En Çok Bilinen Toptan Satış Siteleri Nelerdir?

Ülkemizde ve Dünya’da birçok firma toptan satış ile ilgilenmektedir. Binlerce satıcı bu firmalardan ürün tedarik ederek satış yapmakta. Elde ettikleri yüksek kârlar nedeniyle bu işletmelerle çalışmaktan memnundurlar.

Toptan satış siteleri şirketler ile küresel üreticiler arasında network kurarlar. Herhangi bir satıcı/mağaza, toptan mal üretecek bir üreticiyi bulmak ve bunları kendi ülkesine ithal etmek için bu siteleri kullanır.

Toptan Türkiye satış için İstanbul Toptan Ticaret ve ToptanTR en iyi seçeneklerdir. Dünya’da ise Alibaba, Spocket, DHgate, SaleHoo, Worldwide Brands, Wholesale Central ve TopTenWholesale en bilinen toptan satış siteleridir.      

Toptan satış siteleri (topts) ile direkt olarak en büyük üreticilerden temin edilen ürünler, alıcılara en uygun maliyetle, en kısa sürede ve en yüksek güvenilirlik seviyesinde sunulur. Bahse konu sitelerde, uluslararası kalite standartlarına uygun olarak üretilen ürünler bulunmaktadır.

4. Toptan Satış için MySYS Toptancı Analizi ile Tanışın

Toptan satış sitelerinden ürün almadan önce hangi ürünü almanız gerektiğine karar vermelisiniz. MySYS Chrome Extension sizlere Amazon’un ürün arama sayfasında BSR, tahmini satış adedi gibi birçok temel veriyi ürünlerin hemen altında sergilemekte.

Bu modül belirli bir ürün için temel hesaplama ve analizleri daha Amazon ürün sayfasındayken yapar,  ürünün fiyat, BSR gibi değerlerinin zamanla nasıl bir değişime uğradığını sergiler, ürünün ve varyasyonlarının tahmini satış adetlerini sunar.

Rakip bilgilerini, rakip stoklarını, ürünün diğer ülkelerdeki fiyat/BSR vb bilgilerini sergiler, Amazon içinde farklı ülkeler arasında arbitraj için kârlı ürünleri bulmanıza olanak sağlar. Bu veriler ışığında hangi üründen ne kadar kazanç elde edebileceğinizi görebilirsiniz.

Ürüne veya ürünlere karar verdiğinizde MySYS Toptancı Analizi modülü ile Amerika ve Avrupa’da satmak istediğiniz ürünlerin size maliyeti, Amazon’daki satış fiyatı ile kargo, Amazon kesintisi gibi ilave maliyetler ışığında sizin için kârlı olup olmadığını hesaplayabilirsiniz.

Retail arbitraj analizini yapmak istediğiniz ürünlerin fiyat bilgilerinin bulunduğu excel dosyasını çok kısa bir şekilde MySYS’e aktararak analiz yapabilirsiniz. Söz konusu ürün/fiyat listeleri 100 bini aşkın sayıda ürünü içerebilir.

Bu ürünlere yönelik, manuel olarak günlerce sürecek analiz işlemini dakikalar içinde yaparak, ürünler hakkında toplanabilecek tüm verileri görsel şekilde listelemeyi, bunlar içinde dilediğiniz verileri filtreleme ve “kârlı” veya “ticarete uygun”  şeklinde tanımlama yapılabilmektedir.

MySYS Chrome Extension ile uygun ürünleri bulup MySYS Toptancı Analizi ile verileri analiz ettikten sonra bahse konu En Çok Bilinen Toptan Satış Siteleri yoluyla ilgili ürünü toplu olarak tedarik edebilirsiniz. Doğru ürünü doğru zamanda bulabilmeniz için bu modüller sizin için biçilmiş kaftandır.

SONUÇ

E-ticarette toptan satış için iyi bir araştırma ve analiz yapılmalıdır. Piyasada az olan ve ihtiyaç duyulan ürünler öncelikle tespit edilmeli, sonrasında geçmişe dönük analizleri yapılmalı ve tedarik edilmelidir. Tespit ettiğiniz ürünler eğer toptan satış sitelerinde makul fiyata bulunuyorsa ekonomik durumunuz çerçevesinde mümkün olduğunca toplu almaya gayret gösterin.

Bahse konu sitelerden tedarik edeceğiniz ürünlerin kalitesine de ayrıca dikkat edilmeli. Unutulmaması gereken diğer bir husus da toplu alımlarda depo yönetimi gibi bazı giderlerin olduğudur. MySYS Depo Yönetimi modülü bu konuda size büyük kolaylık sağlamaktadır.

Türkiye, ABD, İngiltere ve Almanya’da bulunan depolarımız sayesinde kolay ve hızlı bir şekilde ürünlerinizin teslimatlarını gerçekleştirebilirsiniz. Siz online olarak bütün faaliyetleri MySYS hesabınızdan takip edebilirsiniz.

MySYS, online olarak erişilebilecek tüm verileri bir arada ve kolay anlaşılır bir şekilde sizlere sunmaktadır. MySYS sayesinde işleriniz hem daha kolaylaşacak hem de yönetilebilir olacaktır. MySYS zaman, para ve emekten tasarruf sağlar

Önemli içeriklerimizi ve MySYS’e her geçen gün kazandırdığımız yeni özellikleri takip edebilirsiniz.

Bültenimize abone olmayı ve sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın. Bol kazançlı günler…

Dilerseniz Arbitraj Analiz ve Chrome Eklentisinden oluşan MySYS Analiz Free paketini ücretsiz deneyebilir ve ürün bulma, listeleme yeteneklerini test edebilirsiniz (Kredi kartı gerektirmez).

MySYS yazılımları hakkında ücretsiz detaylı bilgi almak için hemen bizim ile  https://mysys.com/iletisim/ linkinden iletişime geçebilirsiniz.