Ticarette en önemli husus kârlı ve çok satabilecek bir ürünü herkesten önce keşfetmektir. Ticaret yapan veya yapma niyetinde olan birçok kişi kârlı ve çok satabilecek ürünlerle piyasada var olmak istese de çok az satıcı En çok satılan ürünler ile bunu başarabilmektedir.

Birçok zengin iş insanının biyografisinde yeni keşfedilmiş bir niş ürüne rastlanır. Bu bazen fiziki bir ürün, bazen bir hizmet bazen de bir teknolojik yenilik olabilir. Ama ortak payda da olan bir şey varsa o da bir ürünün keşfi ve piyasa için özel bir tüketici grubuna hitap eden niş ürün seçimidir.

amazon_etsy_ebay_shopify_ürün_bulma

 

Sizin için yardımcı olacak araçlarımıza sitemizden göz atarak sizde bu sektörde kolay ve rahat kazanımlar elde edebilirsiniz.

Klasik ticarette olduğu gibi e-ticarette de yüksek gelir elde etmek için öncelikle piyasada istenilen, aranan, yüksek talepli ürünleri bulmalı, niş pazara hitap eden niş ürünleri keşfetmek için araştırmalar yapmalısınız. Niş ürünler ile ilgili ayrıntılı bilgi için E-Ticaret’te Niş Ürün Nasıl Bulunur? makalemizi inceleyebilirsiniz.

En çok ne satabilirim sorusunun cevabını bulmak için detaylı bir çalışma yapılmalıdır. Bunun için de hedef kitleyi ve insanların ihtiyaçlarını doğru analiz etmek gerekir. Çünkü ihtiyaçlar da zamana ve yere göre farklılık gösterirler.

Örneğin ne satabilirim 2022 sorusunun cevabı için Noeli ele alabiliriz. Noel, Amerikalılar için çok önemli bir periyottur. Önceki senelerde bu zaman diliminde talep edilen ürünleri detaylıca inceleyip, bu doğrultuda yeni ve farklı ürünleri satışa sunabilirsiniz.

1. Kârlı ve Çok Satan Ürün Nasıl Tespit Edilir?

Özellikle ek iş olarak e-ticaretle uğraşanlar için ürün tespit ederken öncelikle kendimize sormamız gereken en önemli soru Evden e ticarette ne satabilirim? olmalıdır. Sonraki soru ise “Bu ürünleri nereden bulabilirim?” olmalıdır.

N11, Trendyol, Hepsiburada, Boyner ve Morhipo gibi ülkemizin en bilinen online alışveriş siteleri birçok yönden ihtiyaçlarınızı karşılayabilir. Bu pazaryerlerinde ürünleri detaylıca inceleyin.

Ürünleri buradan tedarik edeceğiniz için özellikle alış maliyetlerini araştırın. Acele etmeyin. Bu aşamada yapacağınız bir hata size yüksek maliyet olarak geri dönecektir.

Bu online siteler haricinde; tanıdığınız veya tespit ettiğiniz tedarikçiler de olabilir. Onarın ürettiği ürünleri ve alış maliyetlerini de not alın. Ürünlerin özellikleri detaylı bir şekilde inceleyin. Gerekirse tedarikçi ile görüşüp daha düşük maliyetli ve uzun vadeli bir ön anlaşma yapma da aklınızın bir köşesinde bulunsun.

2. Kârlı ve Çok Satan Ürünün Kriterleri Nelerdir?

Hem N11, Trendyol, Hepsiburada, Boyner ve Morhipo gibi pazaryerlerinde hem de tedarikçilerde yaptığınız araştırma sonucunda bir liste hazırlayın. Tabii ki bu listeye takılıp kalmadan yeni ürün araştırmaya da devam etmelisiniz.

İlerleyen zamanlarda daha karlı ürünler tespit edebilir veya sezonluk ürün işine girebilirsiniz. Önemli olan yerinde ve zamanında talep gören veya görebilecek ürünlerin tespitidir.

Devam edelim. Elimizde bir ürün listesi var. Ama bunlardan nasıl ve ne kadar kar edeceğimizi bilmiyoruz. O zaman ikinci aşamaya geçebiliriz.

ABD Dolarının Türk Lirası karşısında aşırı değerlenmesi bizi yurtdışında ürün satmaya sevketmekte. Ülkemizden 50 tl’ye aldığımız bir ürünü yerinde ve zamanında Amazon, eBay, Etsy ve Shopify gibi dünyanın en büyük online alışveriş sitelerinde 50 dolar gibi yüksek rakamlara satabilirsiniz.

MySYS olarak bizim gayemiz kârlı ve çok satan ürünleri bulmanıza yardımcı olmaktır.   Bu maksatla MySYS olarak; Amazon ve eBay’de bir ürün ne kadar satmış?, hangi periyotlarda satmış?, en düşük ve en yüksek fiyatları nedir? gibi 100’e yakın veriyi sizlere sunmaktayız. Bu veriler sayesinde ürününüzü analiz ederek kârınızı hesap edebilirsiniz.

3. MySYS ile Veriler Nasıl Analiz Edilir?

MySYS bir online ürün bulma ve analiz etme yazılımıdır. Bu yazılım ile ülkemizde bulunan N11, Trendyol, Hepsiburada, Boyner ve Morhipo online pazaryerleri Amazon, eBay, Etsy ve Shopify’a entegre edilir.

Bu entegrasyon sayesinde Türk sitelerinde bulduğunuz ürünler Amazon kriterleri esas alınarak 100’e yakın başlık altında analiz edilir. Bu başlıklardan bazıları  vergi oranları, FBA/FBM kargo maliyetleri, Amazon kesinti miktarları yani komisyonlar ve Amazon Buybox fiyatı, satıcılar, satıcı stokları, ürün varyasyon satış fiyatları ve varyasyon tahmini satış adetleridir.

MySYS ile manuel olarak imkânsız sayılan yüzlerce ürüne ait binlerce veriyi detaylı bir şekilde analiz ederek e-ticarette karlı ve çok satan ürünleri tespit etmek ve doğru kararları vermek kolaylaşmaktadır.

MySYS Chrome Extension modülü ile belirttiğimiz Türk alışveriş sitelerinde ürün arattığınızda bulduğunuz ürünleri Toptancı Analizi modülüne aktarmaktadır. Chrome Extension ürün bulma konusunda tam bir avcıdır.

MySYS Toptancı Analizi ise tespit edilen ürünleri alış fiyatlarının yanında alış/satış vergi oranları, FBA/FBM kargo maliyetleri gibi gider kalemlerini analiz etmektedir. MySYS her bir ürün için Amazon kesinti miktarlarını doğrudan Amazon’un ürün sayfasından alarak analize dâhil eder.

Analiz sonucunda hangi üründen ne kadar kar edebileceğinizi rakamsal olarak size bildirir. Çıkan rakamlar doğrultusunda ”kârlı”/“ticarete uygun” olarak renk kodlarıyla da bilgi verir.

Aynı zamanda eBay’de de birkaç tıkla bu ürünleri otomatik listeleyebilirsiniz. Bu ikili sayesinde hiçbir ürün gözünüzden kaçmayacaktır. Sonuca ulaşabilmek için 100’e yakın veriyi istediğiniz şekilde yönetebilirsiniz. İstediğiniz başlıkları filtreleyerek daha spesifik sonuçlar elde edebilirsiniz.

SONUÇ

Ürünlere ilişkin pazar araştırmasında her çeşit veri analizini MySYS ile yapabilirsiniz. Ürünlere ait tüm bilgilere MySYS vasıtasıyla ulaşabilirsiniz. Karlı ve en çok satan ürünleri tespit etmek için MySYS sizin adınıza bütün verileri analiz eder. Size sadece arkanıza yaslanıp çayınızı içerken zenginlik hayalleri kurmak kalır.

Önemli içeriklerimizi ve MySYS’e her geçen gün kazandırdığımız yeni özellikleri takip etmek için Bültenimize abone olmayı ve sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın. Bol kazançlı günler…

Dilerseniz Arbitraj Analiz ve Chrome Eklentisinden oluşan MySYS Analiz Free paketini ücretsiz deneyebilir ve ürün bulma, listeleme yeteneklerini test edebilirsiniz (Kredi kartı gerektirmez).

MySYS yazılımları hakkında ücretsiz detaylı bilgi almak için bizim ile buradan iletişime geçebilirsiniz.