E ticaret dünyasında çok getiri sağlayacak iş yöntemlerinin başında diğer girişimcilerden farklı yapılan iş fikri gelmektedir. Bir işe başlamadan önce lojistik ve yatırım maliyetlerinden ziyade, fikirleri hayata geçirmeye daha fazla odaklanmak başarıyı getirmektedir.

“Bir iş kurmak istiyorum ama hiçbir fikrim yok” şeklindeki ilk büyük zihinsel engeli aşmanız problemin yarısını çözmeye benzer.

amazon_etsy_ebay_shopify_ürün_bulma_arbitraj_mysys

Sizin için yardımcı olacak araçlarımıza sitemizden göz atarak sizde bu sektörde kolay ve rahat kazanımlar elde edebilirsiniz.

Bu yazıda sizlere ilham olabilecek, ek iş olarak sizlere yol gösterecek 5 e-ticaret fikrini ele alacağız. Bunlar, yeni başlayanlar için harika bir giriş noktasıdır.

E-ticarete başlayacağınız ürün alternatiflerini araştırırken, MySYS araçları ise e-ticarette çok satan ve kârlı ürünleri bulmanızda kolaylık sağlar. MySYS Chrome Extension ile satmayı düşündüğünüzü diğer tasarım ürünlerinin Amazon’daki aylık satış adetlerini, BSR oranlarını, buybox fiyatlarını ve benzer ürün satan rakiplerin stokları gibi bilgilerini hızlı ve kolay öğrenebilirsiniz.

Satmak istediğiniz ürüne yönelik MySYS araçlarının sağladığı yurt dışı farklı ülkelerdeki pazar yerleri bilgisi ile en kârlı ülkeyi seçebilirsiniz. Hadi başlayalım.

1. İsteğe bağlı tişörtler tasarlayın ve satın.

Stoksuz bir satış modeli olarak talep üzerine yapılabilecek baskı ve ürün kombinasyonları kârlı bir iştir. Buradaki odak noktası, orijinal bir şey yaratmak için ürünleri kendi tasarımlarınızla özelleştirmektir.

Yaratıcılığınızla oluşturduğunuz tişörtler, şapkalar, telefon kılıfları, kapüşonlular, etekler, bez çantalar ve daha farklı ürünlerde, geliştiriciler için esprili sloganlar veya kedi sahiplerinde yankı uyandıran referanslar düşünebilirsiniz. Tasarım tutku ile birleştiğinde yüksek getirili potansiyel bir iş modelidir.

Bir tasarımcı olmasanız bile Canva, Fiverr, Upwork, Dribbble veya 99Designs gibi serbest sitelerden yardım alabilirsiniz. Baskı hizmetinde, ürün başına ödeme alırsınız. Bu nedenle toplu alım yaptığınızda birim başına tavan fiyat ile iyi bir kazanç sağlayabilirsiniz. Kişiselleştirilmiş ürün olması nedeniyle benzer ürünlere göre daha fazla getiri sağlayacaktır.

Her yeni tasarımda tam bir fotoğraf çekimi için fazladan para harcamanıza gerek kalmaması için tişört maketi şablonlarını kullanabilirsiniz.

Talep üzerine çalışabileceğiniz çeşitli baskı platformları bulunmakta. Bunların birçoğu sorunsuz sipariş karşılama için kendi mağazanızla entegre edilebilir. Ancak, özel ürünlerinizin iyi göründüğünden emin olmak için her zaman ürününüzün bir numunesini sipariş ettiğinizden emin olun. Bu numuneyi de indirimli olarak sunabilirsiniz.

2. İsteğe bağlı posterler, tebrik kartları ve baskılar satın

Sanatsal bir eğiliminiz varsa veya bir kamera konusunda bilginiz varsa, başkalarının çalışmanızın bir parçasına fiziksel olarak sahip olmasına sağlamak için talep üzerine baskı iş modelini kullanarak stoksuz satış yapabilirsiniz. Halihazırda online takipçilerinin varsa bu fikri denemek için özellikle avantajlısınız demektir.

Çalıştığınız yazıcıya bağlı olarak çalışmanızı poster veya çerçeveli duvar sanatı, hatta tebrik kartı gibi ürünlere dönüştürebilirsiniz. Her öğenin çıktısını almak ve kendi fotoğraf çekimlerinizi yapmak zorunda kalmadan ürünlerinizi sergilemek için kullanabileceğiniz çok sayıda düşük maliyetli dijital şablon ve Placeit gibi maket oluşturucu vardır.

3. Çevrimiçi bir moda butiği oluşturun

Modayı ve tarz anlayışınızı online paylaşmayı seviyorsanız, kendi online moda butiğinizi oluşturmayı düşünebilirsiniz. Bir moda tasarımcısı olmanıza gerek yok; diğer satıcıların ürünlerini kendi mağazanızda düzenleyebilirsiniz.

Elbiseler, ayakkabılar, mayolar, aksesuarlar ve daha fazla çeşitli ürünle tedarik uygulamalarından birini kullanarak kendi moda markanızı oluşturabilir, bunları ürün fotoğrafları ve sosyal medya gönderileriyle kendi başınıza modelleyebilir ayrıca trend belirleyici olarak online bir takipçi kitlesi dahi oluşturabilirsiniz. MyOnlineFashionStore gibi uygulamalar, çeşitli stilleri kendi mağazanıza aktarmanıza olanak tanır.

4. Fotoğrafçılığınızı satın

Fotoğraf çekme tutkunuz var mı? Hobinizi tam zamanlı bir fotoğrafçılık işine dönüştürün. Bugün sadece düğünler ve kurumsal reklam kampanyaları için hizmet satmak zorunda değilsiniz. Kolayca bir mağaza kurabilir ve baskılar, posterler, NFT’ler ve daha fazlasını satabilirsiniz. Ya da fotoğraflarınızı stok fotoğraf sitelerinde satabilirsiniz.

5. Telefon aksesuarları satın

Artık pek çok kişinin cep telefonu sahibi olması nedeniyle, telefon aksesuarları için büyük bir pazar var. Bu aksesuarlarla kullanabileceğiniz pek çok farklı yol var; talep üzerine baskı, el yapımı, ürün türüne göre niş, stoksuz satış ve daha fazlası.

Telefon aksesuarlarının satılması için bazı fikirler şunları içerir: Telefon kılıfları, araba ve masa tutucular, tripodlar, nazarlıklar, kulaklıklar, bluetooth hoparlörler, taşınabilir şarj cihazları ve kablosuz şarj cihazlarıdır.

Telefon aksesuarlarınızı listelerken, hangi cihazlarla uyumlu olduklarını belirtmeyi unutmayın. Kullanamayacakları bir ürün alan müşteriler için olumsuz bir deneyim yaratmak istemezsiniz.

SONUÇ

Teknolojinin fikirleri online olarak hızlı bir şekilde sunma yeteneği sayesinde, klasik ticarette olduğu gibi ürün tedarik etme, dükkan kiralama ve envanter yönetimi ile uğraşmadan başarılı bir iş kurmak ve satış yapmaya başlamak için sınırsız imkanlar sunmakta.

Bu yaklaşımla, fikirleri onlara yatırım yapmadan önce test edebilir veya karşılaşabileceğiniz taahhütler olmadan yarı zamanlı olarak iyi para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Yukarıda ele alınan fikirler ile envantersiz, düşük maliyetli bir iş modeliyle başlayın ve oradan büyüyün.

Yeni fikirler yerli pazarda satış hacmi getirdiği gibi yurt dışı pazarlarda daha yüksek getiri ile döviz kazanabilmenize imkân tanımakta.

MySYS sahip olduğu modüller ile fikirlerinizi hayata geçirmek için size geniş olanaklar sunmaktayız. Ürün listelemeden sipariş yönetimine, kargolamadan ara depo yönetimine kadar her aşamada yanınızda olan bir sistemdir. Bütün eticaret faaliyetlerinizi tek bir ekran üzerinden kolay bir şekilde yönetebilirsiniz.

E-ticaret dünyası zorlu olabilir, ancak MySYS araçları ile ürün bulmadan, maliyet hesabına kadar birçok unsurda işinizi kolaylaştırmayı amaçlamaktayız. Sizi başarıya götürecek doğru analizler için ücretsiz deneyebilirsiniz.

Bol kazançlar dileriz.

Dilerseniz Arbitraj Analiz ve Chrome Eklentisinden oluşan MySYS Analiz Free paketini ücretsiz deneyebilir ve ürün bulma, listeleme yeteneklerini test edebilirsiniz (Kredi kartı gerektirmez).

MySYS yazılımları hakkında ücretsiz detaylı bilgi almak için bizim ile buradan iletişime geçebilirsiniz.