E-ticaret yapmak isteyip elinde az miktarda sermayesi olanların çokça kullandığı bir e-ticaret modeli var. Aynı zamanda da en çok bilinen model; Shopify Dropshipping. Öncelikle dropshipping modeli nedir? Bunu açıklayalım.

mysys_shopify_dropshipping

 

Sizin için yardımcı olacak araçlarımıza https://mysys.com/ adresinden göz atarak sizde bu sektörde kolay ve rahat kazanımlar elde edebilirsiniz.

1. Dropshipping Nedir? Nasıl Yapılır?

Dropshipping e-ticaret modeli daha çok stoksuz e-ticaret olarak bilinmekte. Bu modelde siz ürünleri mağazanızda listeliyorsunuz, sipariş geldiğinde üreticiden veya ürünü satan esas tacirden alıp sipariş verilen adrese gönderiyorsunuz.

Dropshipping iş modelinde; bir pazaryerindeki ürünleri başka bir pazaryerinde listeleyip, sipariş aldıkça birinden alıp diğerine gönderebilirsiniz. Kısaca stok tutmadan yapılması ve az sermaye ile başlanabilmesi nedeniyle tercih edilen bir iş modeli.

2. Shopify Dropshipping Nedir?

Dropshipping iş modelini bütün pazaryerlerinde yapabildiğiniz gibi shopify’da da rahatlıkla yapabilirsiniz.  Peki shopify nedir veya shopify ne işe yarar ya da burada nasıl mağaza açılır? gibi sorular kulağıma gelmekte.

Bunun için öncelikle burada bir mağaza nasıl açılır onu anlatayım.  İlk olarak Shopify ana sayfasına e-mail adresiniz ile giriş yapın ve “deneme sürümünü başlat” butonuna tıklayın. Daha sonra şifre ve mağaza isminizi oluşturun.

Bu aşamalardan sonra 14 günlük ücretsiz deneme sürümü ile mağazanızın temellerini atmış olacaksınız. Ücretsiz kullanımının ardından 29 Dolar’dan başlayan abonelik fiyatları bulunmakta. Kurulumdan sonra ise mağazanızın kişiselleştirilmesi safhası başlamakta.

İlk olarak Shopify size neden bu pazaryerini neden kullanmak istediğinizi, yıllık olarak gelirinize ilişkin birkaç soru soruyor. Bilgilerin cevaplanmasına müteakip şahsi bilgilerinizi girerek online mağazanızın kurulma süreci sona ermekte.

Mağazanızı kurdunuz ama hala shopify nedir nasıl kullanılır sorusuna istediğiniz cevabı bulamadınız. Hiç stres yapmayın. İnanın binlerce kullanıcı bu duyguyu yaşamıştır. Bunu gören Shopify da daha sonraki aşamada kullanıcılarına kontrol panelini nasıl kullanacaklarını adım adım anlatmış.

Buradan itibaren pür dikkat bir şekilde yönergeleri izleyin. Bu aşamalarda kendi temanızı belirlemeniz istenecek. Ücretsiz temalar size basit ve sıradan gelir ise özel tasarlanmış ücretli temaları bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

Temanızı belirledikten sonra artık ürünlerinizi yükleyebilirsiniz. Sanırım bu noktadan itibaren shopify nedir ne işe yarar sorusunun cevabı aklınızda oluşmaya başlamıştır.

3. Shopify Mağaza Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

Mağazamızı kurduktan sonra shopify dropshipping modelini uygulamaya geldi sıra. Peki shopify dropshipping nedir ya da bu modeli mağazamıza nasıl entegre edeceğiz diye merak ediyorsanız eğer hemen merakınızı gidereyim.

Shopify’da dropshipping e-ticaret modelini uygulayabilmek için “Oberlo” uygulamasını yüklemek gerekmekte. Bunu nasıl yapacağınızı adım adım anlatayım; Öncelikler e-mail ve şifre bilgilerinizle Shopify mağazanıza giriş yapın.

Burada ekranın sağ taraftaki menüden “Uygulamalar” sekmesine ve ardından açılan ekranda “Mağazanızı Özelleştirin” butonuna tıklayın. Önünüze Shopify App Store ekranı açılacak. Buradaki arama çubuğuna “Oberlo” yazın.

Listelenen uygulamalardan “Oberlo – Dropshipping App” isimli uygulamayı seçin, daha sonra bu uygulamanın sayfasında ortada bulunan “Uygulama Ekle” butonuna tıklayın. Bu tıklamanın ardından Shopify mağaza panelinize yönlendirileceksiniz.

Shopify ile dropshipping yapmaya başlamak için yönlendirildiğiniz ekranda onay vermenize müteakip Oberlo uygulamasının erişebileceği bilgiler ve yetkilendirmeleri listelenecektir. Altta bulunan “Uygulamayı Yükle” butonuna tıklayın.

Bu buton size “Oberlo ile Giriş yapma” veya “Yeni Oberlo Hesabı açma” seçeneklerinin olduğu ekranı açacak. Oberlo hesabınıza giriş yaptıktan ve kurulumu tamamladıktan sonra Oberlo ana sayfasına erişim sağlayacaksınız.

Burada istediğiniz ürünü aratabilirsiniz. Dilerseniz ürünün üzerine tıkladıktan sonra “Add to Import List” (İçe Aktarmak) butonuna tıklayın. Uzun ve detaylı araştırmalardan sonra Oberlo’da içe aktardığınız ürünleri kontrol etmek ve bunları mağazanıza aktarma aşamasına geldik.

Bu noktada Oberlo’nun menüsünde bulunan “Import List” sekmesini tıklayın. Burada içe aktardığınız ürünlerin hepsi bulunmakta. Bunlardan aktarmak istediklerinizi tek tek seçin ve ekrana getirin.

Seçtiğiniz ürünün görseli ekrana geldiğinde sağ üst köşede  “Import to Store” butonu bulunmakta. Bu butonu tıklayarak ürünü shopify mağazanıza aktarabilirsiniz

4. Shopify’da En Çok Satılan Ürünler Nelerdir?

Shopify’da satılan ürünlerin istatistiğine baktığımızda 2020 ve 2021 yıllarında en çok satışı yapılan ürün gruplarının kapı, ev ürünleri, telefon kılıfları ve oyuncaklar gibi ürünler olduğunu görmekteyiz.

Shopify, önümüzdeki yıllarda bu ürünlerin yine trendler arasında olmaya devam edeceğini söylemekte. Ayrıca paspaslar, saklama kapları, mutfak havluları ve bisiklet malzemeleri gibi ürünler de çok rağbet görmekte.

Bunların yanında araç döşemeleri, kitaplıklar ve duvar rafları, geçici dövmeler, örgü ürünleri ve saç şekillendirme araçları ve aksesuarları da aklınızın bi köşesinde olması gereken ürünlerden olmalı.

SONUÇ

İnternet ve sosyal medya kullanımının artması ile birlikte Dünya’da milyonlarca insan online pazaryerlerinden ürünler almakta. Shopify da önde gelen pazaryerlerinden biri. Buranın imkânlarından faydalanarak zengin olmak artık bir rüya değil.

Öncelikle bir hesap açıp, dropshipping modeli ile satış yapabilirsiniz. Unutmayın ki e-ticaret günümüzde binlerce kişinin zaman ayırdığı bir meslek dalı haline geldi.  Binlerce  kişinin alışveriş yaptığı shopify’da  siz de bir mağaza açın ve buranın olanaklarından faydalanmak için geç kalmayın.

Önemli içeriklerimizi ve MySYS’e her geçen gün kazandırdığımız yeni özellikleri takip edebilirsiniz.

Bültenimize abone olmayı ve sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın. Bol kazançlı günler…

Dilerseniz Arbitraj Analiz ve Chrome Eklentisinden oluşan MySYS Analiz Free paketini ücretsiz deneyebilir ve ürün bulma, listeleme yeteneklerini test edebilirsiniz (Kredi kartı gerektirmez).

MySYS yazılımları hakkında ücretsiz detaylı bilgi almak için hemen bizim ile  https://mysys.com/iletisim/ linkinden iletişime geçebilirsiniz.