Sipariş Yönetimi, eticaret faaliyetlerinde sipariş alınmasından kapatılmasına kadar geçen bütün süreçleri ifade eden bir tanımlamadır. Bu süreçleri otomatikleştirmeyi sağlayan yazılımlar olarak da bilinmektedir.

amazon_etsy_ebay_shopify_ürün_bulma_arbitraj_mysys

Sizin için yardımcı olacak araçlarımıza sitemizden göz atarak sizde bu sektörde kolay ve rahat kazanımlar elde edebilirsiniz.

Bu sistem; sipariş bilgileri, müşteri verileri, envanter seviyeleri ve daha fazla veriyi bir araya getirerek tek bir panelden yönetilmesini sağlar.

Siparişi günlük olarak kaydetmekten, kapamaktan ve fatura yönetimine kadar bütün siparişlerin bir döngü içinde icra edilmesini sağlar. Bu sistem sayesinde günlük, haftalık, aylık, yıllık veya tüm zamanlara ilişkin satış rakamlarınız ve cirolarınıza ilişkin analizlere erişebilir, bunları arşivinize indirebilir ve gerekirse refund yönetimini yapabilirsiniz.

Bu süreçlerin verimsiz olarak icra edilmesi, mağaza olarak hizmet kalitenizde büyük zafiyetler oluşturarak kötü bir müşteri deneyimiyle sonuçlanabilir. Bu kötü deneyim size önce olumsuz yorum, sonra şikayet ve en sonunda mağazanızın askıya alınması ile sonuçlanabileceği akılda tutulmalıdır.

Mağazanızın bu kötü deneyimleri yaşamadan gelişmesini istiyorsanız, modern ve bilgisayar destekli sipariş yönetim sistemine geçmeniz daha faydalı olacaktır. Manuel süreçlere nazaran zamandan tasarruf ederek, sizi ve ekibinizi daha büyük projelere odaklanma imkanı sunmakta, ayrıca siparişler ile ilgili karmaşık sorunları çözmektedir. Bu sayede sürdürülebilir bir büyüme ivmesi kazanabilirsiniz.

Amazon, eBay, Etsy ve Shopify gibi onlarca pazaryerinde bulunan mağazalarınızdan yüzlerce sipariş geldiğinde bütün verileri tek bir ekrandan yönetip ve süreçlerinde daha fazla verimli olarak sürdürülmesi ancak otomasyon sistemleri sayesinde sağlanabilir.

Sipariş Yönetimi; farklı pazaryerlerinden online mağazanıza gelen siparişlerinizde; ürün miktarı ve stok seviyeleri hakkında gerçek zamanlı veriler sağlar, en uygun kargo firması sistem tarafından seçilir ve finansal olarak kar/zarar durumunuzu net bir şekilde önünüze koyar.

İyi bir Sipariş Yönetimi yazılımı, işletmenizdeki her şeyin senkronize olmasını ve müşterilerinize verdiğiniz sözleri zamanında yerine getirebilmenizi sağlayarak, çok çeşitli kritik iş süreçleri ve görevlerinde yardımcı olmaktadır.

Sipariş yönetimini faydaları;

1. Sipariş Yönetimi Manuel Süreçleri Otomatikleştirir

Sipariş yönetim sisteminin en büyük yararı; siparişleri işleme koyma, stok seviyelerini güncelleme, raporlama ve iadeleri yönetme gibi tekrarlayan süreçleri otomatikleştirmesine olanak sağlamasıdır. Böylece manuel olarak veri aktarma ihtiyacını ortadan kalkacaktır.

Günlük, haftalık, aylık veya yıllık olarak sipariş sayılarını, cironuzu, işlem sayılarını, kargo verilerini net bir şekilde görmenize ve yönetmenize olanak sağlamaktadır. Bu doğrultuda raporlar oluşturarak ileriye dönük planlamalara yapmanıza imkan verir.

Temel metriklerinize erişimle, genel operasyonlarınızı iyileştirmek ve daha verimli ve daha karlı bir şekilde çalışmak için bu verileri kullanabilirsiniz.

2. En Çok Satan Ürünleri Tespit Eder

Bu sistemin bir diğer önemli yararı da en popüler ürünleriniz ve SKU’larınız hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanızı sağlamasıdır.

Amazon, eBay, Shopify veya WooCommerce’de bulunan mağazalarınıza birden fazla sipariş geldiğinde bu satış verilerini birleştirmek zor olabilir. Bu sistem sayesinde satış yaptığınız her platform birbirleri ile entegre olacak ve bütün satış verilerinize erişilebilir olacaktır.

Bu entegrasyon ile hangi ürünün Amazon’da trend olduğu, hangi ürünlerin bütün mağazalarda çok satıldığı, hangi ürünlerin hiç satılmadığı veya az satıldığını bileceksiniz. Ürünlerin fiyatlarını eşleştirip farklarını görebileceksiniz.

Bu sistem ile zamanla, müşteri davranışındaki eğilimleri belirlemenize ve hangi ürünlerde yeni stoğa ihtiyaç duyduğunuzu ve tedarikçilerinizden kaç adet ürün sipariş etmeniz gerektiği konusunda, veriye dayalı stok yönetimi kararları verebilirsiniz.

3. Ürün Sirkülasyonunu Yönetir

Günümüzde çoğu çok kanallı e-ticaret satıcısının Amazon, eBay, Etsy, Shopify ve WooCommerce’de mağazaları bulunmaktadır. Bu pazaryerleri her gün gelişen pazar hacimleri ile çok cazip hale gelmiştir. Bu platformlar aracılığıyla yapılan satışlar satıcılara yüksek karlar getirmekte.

Bir sipariş yönetimi sistemine satış yaptığınız birçok platformu bağlayabilirsiniz. Pazaryerleri arasında stok seviyelerinizi kolayca yönetebilir, fiyat güncellemeleri yapabilir ve satış performanslarını rahatça takip edebilirsiniz. Aynı zamanda ay sonunda her bir ürünü doğru bir şekilde muhasebeleştirebilirsiniz.

4. Müşteri Deneyiminizi Geliştirir

Etkili bir Sipariş Yönetim Sistemi, gerçek zamanlı olarak sipariş durumlarını güncel tutmaktadır. Ayrıca, en uygun olan kargo servisinin belirlemesini ve müşterilerinizin siparişleriyle ilgili işlemlere mümkün olan en kısa sürede başlayarak süreyi kısaltabilirsiniz.

Satış sonu ve yenileme döngülerine dayalı olarak stoklarınızı doğru bir şekilde yönetilmesi ile oluşabilecek kargaşanın önüne geçebilirsiniz.

Mağazanız büyüdükçe, bu sistem, faaliyetlerinizin düzenli ve sorunsuz çalışmasını sağlayarak, müşterilerinizin ürünlerinizi nereden sipariş ederlerse etsinler aynı yüksek düzeyde müşteri hizmetini deneyimlemelerini sağlar.

Bununla birlikte her gün, hafta ve ay yapmanız gereken manuel ve tekrarlayan işleri otomatikleştirir. Size zaman kazandırırken, oluşacak sorunların önene geçebildiği için daha yüksek satış hacmi yakalayabilmenize olanak sağlar.

SONUÇ

MySYS Sipariş yönetim sisteminin Amazon, eBay, Etsy, Shopify, bol.com ve WooCommerce entegrasyonu bulunmaktadır. Bu sayede birden çok hesaptan gelen siparişleri tek sayfadan rahat bir şekilde takip edebilir ve yönetebilirsiniz.

Sipariş geldiği anda, MySYS gönderim maliyeti en uygun kargo firmasını belirleyerek size teklif olarak sunar. Dilerseniz farklı bir şirketle de kargolayabilirsiniz. Sistem bu seçiminizi hatırlar ve sonraki siparişte tek tuşla işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Siparişlerinizi ister teker teker, isterseniz de çoklu seçimle toplu olarak, kargo etiketi alabilir, siparişleri kapatabilir ve sipariş faturalarını logonuzla ve ürünlerin bulunduğu raf numarasıyla birlikte çıktı alabilirsiniz.

Anlaşmalı kargo firmalarınızın sitelerine gitmeden, tek tuşla kargo etiketi alabilir, siparişi yine Amazon, eBay, Etsy, Shopify veya bol.com nezdinde aynı sayfadan kapatabilirsiniz.

Bunula birlikte; dilerseniz alt kullanıcılar tanımlayarak istediğiniz mağazalarınızı farklı çalışanlarınızın yönetmesine olanak sağlayabilirsiniz.

MySYS, tekrarlayan kritik görevleri otomatikleştirmenize ve e-ticaret faaliyetlerinizde bütün süreçleri kontrol altında tutarak sistemli bir şekilde çalışmanıza olanak verir.

Bol kazançlı günler dileriz.

Dilerseniz Arbitraj Analiz ve Chrome Eklentisinden oluşan MySYS Analiz Free paketini ücretsiz deneyebilir ve ürün bulma, listeleme yeteneklerini test edebilirsiniz (Kredi kartı gerektirmez).

MySYS yazılımları hakkında ücretsiz detaylı bilgi almak için bizim ile buradan iletişime geçebilirsiniz.