Teknolojik gelişmelerle birlikte oluşan yeni özellikler e-ticareti kolaylaştırmaya devam ediyor. E-ticarette ürün satmak için firmanıza ait temel WordPress işletim sistemi ile oluşan web sitenizi e-ticaret mağazasına dönüştüren bir sistem mümkün hale geldi.

WooCommerce eklentisi, WordPress kullanarak bir online mağaza oluşturmanıza yardımcı olur. Temel WordPress işletim sistemini alır ve onu tam işlevli bir e-ticaret mağazasına dönüştürür.

amazon_etsy_ebay_shopify_ürün_bulma_arbitraj

Sizin için yardımcı olacak araçlarımıza sitemizden göz atarak sizde bu sektörde kolay ve rahat kazanımlar elde edebilirsiniz.

WooCommerce, mevcut web sitenizde herhangi bir ürün ve hizmeti satmayı kolay ve ekonomik hale getirir. Dijital ve fiziksel ürünler satmanıza, güvenli ödemeler almanıza, envanterinizi yönetmenize ve tüm vergilerinizi otomatik olarak sıralamanıza olanak tanıyarak mevcut sitenizi bir alışveriş portalı haline dönüştürmenizi sağlar.

WordPress ile sorunsuz bir şekilde bütünleşir. Tüm e-ticaret siteminde olduğu gibi, WooCommerce entegrasyonununda da başarıya ulaşabilmek için önemli olan satış yaptığınız platformlara hakim olmak ve satışların kontrolünü sağlayacak analiz kabiliyetinizin olmasıdır.

MySYS; WooCommerce ile yaptığınız işlemlerde de size gerekli olan bilgileri sunabilecek yeteneklere sahiptir.

1. WooCommerce Neden Bu Kadar Popüler?

WooCommerce’in yaygın olarak kullanılmasının ana nedeni, WordPress ile olan bağlarından kaynaklanmaktadır. Ayrıca mağazanızı genişletmenize izin veren binlerce ücretli ve ücretsiz temaya ve eklentiye sahiptir.

WooCommerce’in online mağaza oluşturmanın popüler bir yolu olmasının diğer nedenlerinden bazıları şunlardır:

 • Hem WooCommerce hem de WordPress ücretsizdir.
 • WooCommerce açık kaynaklıdır, yani herhangi bir geliştirici kodu denetleyebilir, değiştirebilir veya genişletebilir.
 • WooCommerce yeni başlayanlar için uygundur ve bir mağaza oluşturmak için uzman bir geliştirici olmanıza gerek yoktur.
 • Eklentileri kullanarak her türlü işlevi ekleyebileceğiniz için WooCommerce esnektir. Bu herhangi bir kodlama becerisine ihtiyaç duymaz.
 • WooCommerce cep telefonları ve tüm cihazlarda iyi çalışır.
 • WooCommerce güvenlidir.

Yapmanız gereken tek şey bir alan adı ve hosting almaktır. Online olarak, mücevher, giysi ve kahve vs. her türlü fiziksel ürünü satabildiğiniz gibi, dijital ürünler de satabilirsiniz. Ayrıca rezervasyon yapmak ve randevu almak gibi hizmetleri de sağlayabilirsiniz.

Dijital ürün satışı yapmak istiyorsanız kargo ücreti hesaplanmadan ürünü “Sanal” olarak yükleyebilirsiniz. Sonrasında ürünü veya hizmeti “İndirilebilir” olarak ayarlamak ve uygun dosyaları yükleyebilirsiniz.

Bununla birlikte dijital kurslar, üyelik kursları veya e-öğrenim materyalleri gibi bilgiler satıyorsanız WooCommerce üyelik eklentilerini kullanabilirsiniz. Gelirinizi artırmak ve sadık müşterilere daha fazla değer katmak için bir kullanıcı tabanı oluşturmanız iyi olacaktır.

WooCommerce, e-ticarette yüksek gelir elde edebilmek için Amazon, eBay, Etsy, Shopify gibi pazaryerlerinde satışa ilave olarak satış yapmak için avantaj sunmaktadır. MySYS; pazaryeri olarak Amazon, eBay, Etsy, Shopify ve bazı önemli yerel pazaryerlerine ilave olarak WooCommerce entegrasyonuna da sahiptir.

2. WooCommerce’nin Faydaları Nelerdir?

WooCommerce kullanmanın birçok avantajı vardır. Bunlar;

a. Kurulumu Kolaydır.

WooCommerce’i kurmak, diğer herhangi bir eklentiyi kurmak gibidir. WordPress yöneticisinden erişilebilen WordPress dizininden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

WooCommerce ücretsiz bir eklenti olduğu için kurulumu çok kolaydır. Eklentiler > Yeni Ekle’ye gidin, ardından “WooCommerce” arayın.

Sitenizde WooCommerce’i etkinleştirmek için ‘Şimdi Yükle’ ve Etkinleştir’i tıklayın.

Eklenti yüklendikten sonra, sihirbazın rehberiniz olmasına izin verin. Sihirbazlar, online mağazanızı buna göre yapılandırabilmeniz için bir dizi sorarak size yol gösterecektir. Mağazanızın tasarımı seçtiğiniz temaya göre şekillenir.

b. Bir Online Mağaza Çalıştırmak için Tüm Özelliklere Sahiptir.

Bunlar;

 • Herhangi bir ürün veya hizmeti satabilirsiniz
 • Ürün özelliklerini, etiketleri ve kategorileri eklemenize olanak verir.
 • Ürünlerinize yorumlar eklemenizi sağlar.
 • Mağazanıza gelen ziyaretçilerin ürünleri ürün türüne, yıldız derecelendirmesine, genel popülerliğe göre filtrelemesine imkan verir.
 • PayPal, Stripe ve kredi kartları gibi birden fazla ödeme sağlayıcısını entegre etmenize olanak tanır
 • Temaları kullanarak özelleştirmeler yapabilirsiniz.
 • Eklentileri kullanarak mağazanızın işlevselliğini genişletebilirsiniz.
 • Mağazanıza sınırsız ürün ve çeşit ekleyebilirsiniz. Ayrıca sınırsız ürün varyasyonu da ekleyebilirsiniz.

c. Alışveriş Sepeti Özelliği Bulunur.

Ziyaretçiler genellikle ödeme sırasında sepetlerini terk edebildiğinden, ödeme süreci herhangi bir WooCommerce mağazasında çok önemlidir. Bu nedenle, süreci olabildiğince sorunsuz hale getirmek için bu bölüm iyi tasarlanmıştır.

Alışveriş sepeti özelliklerinden birkaçı:

 • Birden çok ödeme ağ geçişi ekleyebilirsiniz.
 • Vergileri hesaplamak için coğrafi konumu etkinleştirebilirsiniz.
 • Konukların hesap oluşturmadan ödeme yapmasına izin verebilirsiniz.
 • Güvenli ödemeyi zorlayabilirsiniz.
 • Ürünler eklendikten sonra ziyaretçileri sepetlerine yönlendirebilirsiniz.

Bir ödeme yöntemini entegre ederseniz, müşterilerin finansal verilerini saklamanız gerekmez. Bunun nedeni, işlevin ödeme ağ geçişinin dış kaynaklı olmasıdır.

ç. Çoklu Nakliye Seçenekleri Mevcuttur.

Hızlı ve güvenli gönderiminiz varsa, müşteriler mutlu olur ve tüm alışveriş deneyimlerini değerli kılar.

WooCommerce, tüm ihtiyaçları karşılamak için farklı yerleşik nakliye seçenekleri sunar. Örneğin, mağazanızdaki müşteriler yerel teslimat, sabit ücret veya uluslararası nakliye arasından seçim yapabilir.

Müşteriniz adresini girene kadar kargo ücretini gizleme seçeneği de vardır. Eklentileri kullanarak ödeme sonrasında otomatik izleme ve satışlar gibi işlevler de ekleyebilirsiniz.

Herhangi bir ürünü hem yerel hem de uluslararası pazarlara online olarak satabilirsiniz. Nakliye maliyetlerinin ödeme aşamasında otomatik olarak hesaplanması için nakliye bölgelerini ayarlamanız gerekecektir.

SONUÇ

WooCommerce sahip olduğu responsive tasarımı, SEO dostu arayüzü ve gelişmiş özellikleri ile dünyanın en yaygın kullanılan e-ticaret platformudur. Önde gelen e-ticaret web sitelerinin %26’dan fazlası online mağazaları için WooCommerce’i tercih etmektedir.

WooCommerce satın alma sürecini müşteriler için kolay ve stressiz hale getirir. Esnekliği sayesinde satıcının ürün yerleştirmeden tüm vitrini özelleştirmeye kadar her şeyi özelleştirmesine ve değiştirmesine olanak tanımaktadır.

MySYS’in WooCommerce entegrasyonu sayesinde tüm pazaryerlerine ilave olarak kendi alışveriş sitenizden yaptığınız satışları yöneterek, tüm satışlara ve satış sonrası süreçlere hakim olabilir, başarılı ve sürdürülebilir  e-ticaret modeli ile yüksek kâr elde edebilirsiniz.

Bol kazançlı günler dileriz.

Dilerseniz Arbitraj Analiz ve Chrome Eklentisinden oluşan MySYS Analiz Free paketini ücretsiz deneyebilir ve ürün bulma, listeleme yeteneklerini test edebilirsiniz (Kredi kartı gerektirmez).

MySYS yazılımları hakkında ücretsiz detaylı bilgi almak için bizim ile buradan iletişime geçebilirsiniz.