MySYS, farklı satıcılara ara depo (prep depo) hizmeti sunan işletmenler için kullanıcı dostu bir sistem sunar. MySYS GLOBAL olarak adlandırılan bu hizmet, her bir depo sahibinin kendi internet sitesi üzerinden erişilebilen, kendi logosuyla müşterilerini karşılayabildiği, tamamen kendi hizmet ve fiyatlarını sunabildiği bir platform sağlar.

Ara depo müşterileri depo işleticisi ile sesli/yazılı herhangi bir iletişim kurmaya gerek kalmaksızın işlemlerini koordine edebilir, kontrol edebilir ve hizmet ücretini ödeyebilir.

Ara depo işletmecileri ise müşterilerine ürün depolama, transit olarak ürün gönderme, FBA gönderileri hazırlama, iadeleri kabul etme ve otomatik sipariş reaksiyonu (FBW: Fulfillment by Warehouse) hizmetlerini sunma ve hizmet ücretlerini tahsil etme imkânı sağlar.

Ayrıca MySYS, ara depolar arası çözüm ortaklığı yeteneği de barındırır. Örneğin Türkiye, İngiltere, Almanya ve Amerika Birleşik Devletleri’nden ara depo sahipleri anlaşarak müşterilerine her biri kendi arayüzü üzerinden diğer çözüm ortağının hizmet ve fiyatları ile hizmet sunmasına olanak tanır. Türkiye’den bir satıcı Türkiye’deki ara depo üzerinden Amerika ara depoya ürün sevk edebilir ve Amerika üzerinden örneğin FBW veya iade hizmeti kullanabilir. Tüm bunlar için çözüm ortağı ara depolardan birinin üyesi olması yeterlidir.

Deponun verdiği tüm hizmetler sistemde görülmektedir. Kullanıcılar buradan ihtiyaçları olan hizmetleri seçebilmekte olup, her hizmetin ne olduğu ve maliyetinin ne olduğuna erişilebilmektedir. Depo yöneticisi vereceği hizmetleri ve maliyetlerini kendi belirlemektedir.

Depo yöneticisi kargoyu teslim aldıktan sonra alıcıya göndermek için etiketini alıp gönderiyi kargoya vermektedir. Track numarasını da kullanıcıya gönderdiğinde yatırılan depozitodan ücretinizi almaktadır. Böylelikle depo işletmecisi ile kullanıcı arasında telefon görüşmesi, mail atma veya telefon konuşması olmadan işlemler tamamlanabilmektedir.

MySYS GLOBAL hizmetlerini API üzerinden kullanmak istiyorsanız buraya tıklayarak teknik dokümana erişebilirsiniz.